logo banner

آیفون 7 خش خش می کند

آیفون 7

در حالی که فروش آیفون ۷ و ۷ پلاس در بازارهای جهانی به تازگی آغاز شده، برخی کاربران و خریداران تازه ترین گوشی اپل از صدای خش خش آن در صورت اجرای بازی‌های سنگین خبر می‌دهند.


این صدای خش خش نامتعارف ناشی از فعالیت بیش از حد و فشاری است که به پردازنده A10 Fusion گوشی آیفون ۷ وارد می‌شود.

اولین بار کاربری به نام استفان هکت در حساب کاربری توییتر خود از این موضوع پرده برداشت و نوشت وقتی برنامه‌های سنگین توسط آیفون ۷ اجرا شود صدای خش خش این گوشی بلند می‌شود. وی ویدئویی از این سروصدا را هم بر روی سایت یوتیوب منتشر کرده که صدای خش خش گوشی در آن شنیده می‌شود. این صدا شبیه صدای خش خش بلندگوهایی است که سیم رابط آن به درستی متصل نشده باشد.

برخی کاربران دیگر این گوشی و از جمله «دارل اترینگتون»، نویسنده سایت تک کرانچ هم این موضوع را تایید کرده‌اند.

البته این مشکل در تعداد اندکی از گوشی‌های آیفون ۷ گزارش شده و موردی از اختلال عملکرد آن به علت صدای مذکور در فضای مجازی منعکس نشده است. برخی کاربران در این زمینه با اپل تماس گرفته‌اند و از آنها خواسته شده با مراجعه به فروشگاه‌های این شرکت، گوشی‌های خود را تعویض کنند.

مسئله دیگری که باعث نارضایتی برخی کاربران آیفون ۷ شده عدم اجرای دستورات با فشردن دکمه Home آیفون ۷ در صورت استفاده از دستکش است. ظاهرا این دکمه تنها با تماس مستقیم پوست فعال می شود و پوشاندن انگشت به هر شیوه ای دکمه یاد شده را از کار می‌اندازد. علت این مسئله نحوه طراحی حسگرهای دکمه Home است. البته ظاهرا این مشکل در دستکش‌هایی که با مواد اولیه رسانا ساخته شده باشند وجود ندارد.

تازه های فناوری
نظرات
  1. mozhde 1395/7/17

    سلام بایت عزیز لطفا مقاله ای درباره ی معرفی وینفون ها قرار بدیدـلازم دارم ضروری

    پاسخ

پاسخ

Captcha
بازگشت به ابتدای صفحه